2013-2014 İlköğretim Haftası Öğretmen Konuşması

2013-2014 İlköğretim Haftası Öğretmen Konuşması

 

2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

ATATÜRK İLKOKULU

 AÇILIŞ KONUŞMASI

 

Sayın Müdürüm, değerli meslektaşlarım, saygıdeğer veliler ve sevgili öğrenciler,

2013-2014  eğitim ve öğretim yılının başladığı şu dakikalarda okulumuza başlayan 1.sınıf öğrencilerimize ve anasınıfı öğrencilerine hoşgeldiniz diliyoruz. Okula başlamanın heyecanıyla yüreği çarpan, tekrar okuluna, öğretmenlerine   ve arkadaşlarına   kavuşmanın  mutluluğunu yaşayan çocuklarımızın heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.

Sayın Veliler; eğitimin sağlam  temeller üzerinde kurulmasında ve kişilerin ileri yaşlardaki başarılarında ilköğretimin önemi bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Çocuğunuza ne kadar kaliteli bir eğitim aldırırsanız bu size ilerleyen yıllarda kat be kat yükselerek geri dönecektir.Artık her evde internet olduğuna göre bilgiye kolayca ulaşıyoruz.Teknolojinin olumlu yanlarından faydalanıp,olumsuz yanlarından uzak durmayı unutmayalım.

 

Sevgili Öğrenciler:

Sizler okulumuzda kişiliği gelişmiş, ilke ve hedefleri olan ,çağdaş, bilgili, Atatürkçü, küçüklerini seven ve koruyan, büyüklerine karşı saygılı gençler olarak  yetişiyorsunuz. Sizlerin başarısı  sadece Türkiye Cumhuriyeti’nin değil dünyanın da başarısı olacaktır. Eğitim ve öğretim  sizin de   bu gelecekte yer almanızı sağlayacaktır. Öğrenimin sadece okulda  bitmediğini  ömür boyu sürdüğünü aklınızda tutarak eğitim ve öğrenimin her  fırsatını  değerlendirmelisiniz. Bütün bu amaçlarımıza ulaşabilmenin yolu, Ulu Önder Atatürk’ün de dediği gibi “Tek bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak”.

Bu bilinçle yeni öğretim yılının öğrencilerimize başarı, sevgi, mutluluk dolu günler getirmesini diliyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>